Koszt dostawy:
Końcowa suma:
(Razem produkt/produktów jest w koszyku)
Chcę kontynuować zakupy Zamówienie

Wraz z produktem nasi klienci zamówili jeszcze:

Enzym serrapeptase: jest on niezbędny nie tylko dla jedwabników

Enzym serrapeptase: jest on niezbędny nie tylko dla jedwabników

Chociaż pierwotną funkcją serrapeptase jest pomoc w wydostaniu się jedwabników z kokonu, to ten naturalny proteolityczny enzym jest w stanie zdziałać znacznie więcej! Dzięki temu, że rozkłada szkodliwe i zbędne białka znajdujące się w ludzkim organizmie, zmniejsza ilość produkowanego w drogach oddechowych śluzu, oczyszcza ścianki żył ze złogów, likwiduje cysty, poza tym skutecznie działa jako środek zmniejszający stany zapalne i ból, ponadto wspiera również leczenie ran, ponieważ zapobiega przed tworzeniem się blizn.

Naturalny lek

Na pierwszy rzut oka może wydawać się panaceum, natomiast enzym serrapeptase rozkładający białka – który nieprawidłowo wspominany jest jako enzym jedwabników - nie powstał po długich próbach w warunkach laboratoryjnych. Bowiem zawdzięczamy go jedwabnikom oraz mikroorganizmom o nazwie Serratia E-15, które żyją w organizmie zwierzęcia. Nawet przez przypadek nie ma tu mowy o jakichś pasożytach, ponieważ ta enterobakteria patrząc na jedwabnika ma poważną misję do spełnienia: jej zadaniem jest rozpuszczenie kokonu, w który jest owinięta gąsienica. Serratia E-15 właściwie rozbija nadzwyczaj odporne białka, z których zbudowany jest kokon, w ten sposób pomagając gąsienicy jedwabnika, aby dalsze życie wiódł jako motyl. Niestety hodowane gąsienice jedwabnika nie zaznają tego stanu, ponieważ są one trzymane dla nitek jedwabnych, z których tkają kokon. Ponieważ jedwabnych nitek nie można już zwinąć kiedy motyl jedwabnik przepycha się przez niego, dlatego zwierze jest niszczone jeszcze w stanie kokonu. Ważne jest, aby wiedzieć, że do wytwarzania enzymu serrapeptase nie jest konieczne zabijanie gąsienic jedwabników, nie z ciała gąsienic jest on odciągany, ale jest wytwarzany przy pomocy bakterii o nazwie Serratia E15!

Zmniejsza stany zapalne, ból i leczy rany

Enzym serrapeptase również dobroczynnie działa na ludzki organizm, w ten sposób zmniejsza stany zapalne, że rozpuszcza i skrapla stan zapalny i obumarłe tkanki, a wszystko to następuje bez szkodliwych skutków ubocznych. Jako naturalny środek na nieżyty jest w stanie skutecznie zmniejszyć stany związane z produkcją dużej ilości wydzieliny, niech będzie tu mowa o przeziębieniu, grypie, stanie zapalnym zatok oraz o różnorodnych alergiach i astmie. Działanie zmniejszające stany zapalne ma również znaczenie w przypadku różnorodnych stanów zapalnych jelit (na przykład choroba Crohna, stan zapalny owrzodzonego jelita grubego, zespół jelita drażliwego), ale pomaga także w przezwyciężeniu ginekologicznych, stomatologicznych oraz stawowych stanów zapalnych. Poza tym serrapeptese działa również pozytywnie na układ krążenia: wspomaga i rozpuszcza ze ścianek żył te złogi, które powodują zwężenie naczyń, a co więcej choroby serca i układu krążenia.

Z tego wynika, że dzięki zastosowaniu enzymu serrapeptase można zmniejszyć ryzyko powstania miażdżycy, nadciśnienia, zakrzepicy, udaru i ataku serca, ponadto hamuje on uwalnianie się tych substancji, które wywołują ból w tkance będącej w stanie zapalnym. W czasie kuracji antybiotykowej serrapeptase przyspiesza procesy leczenia, ale jest również skuteczny, jeśli mowa jest o gojeniu ran, ponieważ jest w stanie rozłożyć nadmierną ilość tkanki blizn. Ponadto wspomaga detoksykację organizmu, a w czasie zaburzeń żołądkowych i układu pokarmowego jest niezbędny.

Na co warto zwrócić uwagę?

Choć na stosowanie enzymu serrapeptase nie ma przeciwwskazań, osoby cierpiące na zaburzenia krzepnięcia krwi koniecznie muszą skonsultować się z lekarzem, ponieważ wpływa on na rozrzedzenie krwi!

Serrapeptase jest szeroko stosowanym lekiem w Japonii i Europie, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych został zakwalifikowany do suplementów diety.

źródło:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12911824
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2688125
https://www.researchgate.net/publication/283248771_Antiinflammatory_activity_of_serrapeptase
https://www.researchgate.net/publication/16829099_A_multi-centre_doubleblind_study_of_serrapeptase_versus_placebo_in_post-antrotomy_buccal_swelling

Szukaj artykułu: