Koszt dostawy:
Końcowa suma:
(Razem produkt/produktów jest w koszyku)
Chcę kontynuować zakupy Zamówienie

Wraz z produktem nasi klienci zamówili jeszcze:

Co to jest super żywność?

We współczesnym świecie, gdzie nieustannie mamy do czynienia z pędzącym życiem, bardzo trudno odżywiać się regularnie i zdrowo oraz prowadzić zdrowy styl życia. Problem zdrowego odżywiania dotyczy znacznej ilości ludzi. Wszystko to może być wynikiem braku informacji w dziedzinie zdrowej żywności i odżywiania.

Czym jest super żywność i dlaczego jest niezbędna?

Co to jest superżywność?Coraz częściej słyszymy wyrazy typu super produkt, super żywność, jednak wielu z nas w rzeczywistości nie wie, o co tak naprawdę chodzi. Należy przede wszystkim podkreślić, że super żywność nie jest produktem sztucznym: takie oznaczenie dotyczy produktów, które zawierają najwięcej, naturalnych, zróżnicowanych, niezbędnych dla człowieka składników odżywczych. Szczególnie korzystne dla zdrowia są ekstrakty z super żywności, w których znajdują się większe ilości użytecznych składników.
Więcej informacji na temat super żywności >>

Jeśli chcielibyśmy w skrócie opisać super żywność, należy przede wszystkim podkreślić, że chodzi o produkty zawierające tylko i wyłącznie naturalne składniki, które w porównaniu z innymi wpływają niezmiernie pozytywnie na zdrowie i ogólny stan psychiczny. Ponadto super żywność zapobiega chorobom i wpływa na ich leczenie oraz spowalnia proces starzenia się skóry. Wszystkie definicje są zgodne co do tego, że super żywność jest szczególnie bogata w witaminy, minerały,przeciwutleniacze, błonnik i mnóstwo innych składników odżywczych niezbędnych do zachowania zdrowia. Nazwa super oznacza różnorodność i ilość korzystnych składników oraz bardzo dobrą jakość żywności-ogólnie. Szczególnie ważną cechą charakterystyczną jest to, że nie ma żadnych skutków ubocznych, albo pojawiają się bardzo sporadycznie. Należy również podkreślić, że super żywność może być spożywana w swojej oryginalnej postaci i nie zawiera żadnych konserwantów oraz sztucznych dodatków.
Oto lista naszych organicznych super produktów >>

Warzywa, owoce, ryby i algi - jakie jest super odżywianie

Superfoods owoceNajwiększą zaletą super żywności jest to, że w porównaniu z innymi zdrowymi pokarmami zawiera ona wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu: spożywając super żywność możemy mieć pewność, że nie będziemy odczuwać żadnych niedoborów. Powinniśmy się zamyśleć nad tym jaką ilość i rodzaj „klasycznych“ produktów musieli byśmy codziennie spożyć w celu zapewnienia wszystkich niezbędnych składników. To wszak nie oznacza, że super żywność nie jest różnorodnym w pełni wartościowym produktem, ponieważ zawiera warzywa, owoce, ryby i algi. Każdy kto zdecyduje się na takie pożywienie ma zagwarantowane wszystkie te składniki. Z super żywności najczęściej spożywa się zielony jęczmień, jagody goji, zieloną pszenicę, czekoladę, morskie ryby, algi spirulina, brokuły, zieloną herbatę, chlorellę, nasiona chia, buraki i czosnek.

Wyciąg jest bardziej skuteczny-suplement diety Super Greens

Green Symbol®Również w przypadku super żywności, należy mieć świadomość, że w dzisiejszym zabieganym świecie nawet taka żywność nie musi być całkowicie wystarczająca. Doskonałym uzupełnieniem mogą być naturalne wyciągi (ekstrakty), które zawierają wszystkie niezbędne składniki super żywności w swojej oryginalnej postaci , jednak skoncentrowane. Oznacza to, że wyciąg zawiera wszystkie korzystne właściwości super żywności, a jego spożywanie jest znacznie prostsze, ponieważ zazwyczaj występuje w postaci proszku lub kapsułek. Bez jakiegokolwiek specjalnego przygotowania taki wyciąg dostarczy organizmowi niezbędnych składników kiedykolwiek podczas dnia. Ponadto istnieją preparaty z wyciągami z większej ilości super żywności, działającej jednocześnie, a ich spożywanie zapewnia jeszcze lepsze wyniki.

Jak przygotować własną potrawą z super żywności?

Superżywność dietaStwórz własny super pokarm zmieszaj jeden lub więcej super żywności ze zwykłym mlekiem lub mlekiem sojowym, ryżowym, czy też orzechowym. Gotowy koktajl można spożywać na śniadanie, obiad lub kolację. Super pokarm można dodać do przygotowanego wcześniej koktajlu owocowego lub jakiegoś innego pokarmu, deseru, sosu a nawet musli. Nie bój się eksperymentować! Super żywność może być wykorzystywana na wiele sposobów, według własnej wyobraźni. Przygotuj sobie wspaniałą mieszankę warzywną, w której podstawowymi składnikami bądą: spirulina, chlorella, zielona pszenica i zielony jęczmień. Konsystencja pokarmu może się zmieniać poprzez dodanie owoców jak np. banana. Jaśli ktoś ma ochotę na coś słodkiego wówczas własnoręcznie przygotowany koktajl może osłodzić cukrem kokosowym, miodem, stewią, syropem z agawy jak również syropem klonowym.
Zajrzyj do naszych przepisów!

Zainteresowało to również naukowców

Naukowcy z William Paterson University zestawili listę najzdrowszych super pokarmów. Z badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym Preventing Chronic Disease wynika, że 17 niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych (potas, błonnik, białko, wapń, żelazo, tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas foliowy, cynk, witaminy A, B6, B12, C, D, E i K), zawiera najzdrowsza na świecie rukiew wodna i choć ze wzglądu na swój smak jest mniej popularna.

Superżywność blog: